• Green Heads Team

5 ZAJÍMAVÝCH RECEPTŮ S ROSTLINNÝM ML*KEM

Pití kravského mléka už dávno není tak sexy, jak tomu bylo například v 90. letech díky jedné z nejúspěšnější kampaní. Poté, co začali padat čísla dolů v rámci konzumace kravského mléka, hlavně díky nástupu slazených limonád, přišla Kalifornská nezávislá marketingová komora se strategií na jeho zvýšení. Pamatujete si plakáty se známými osobnostmi s mléčným knírkem? Kampaň Got Milk? na dvě dekády totálně ovládla americký trh. 


Kampaň Got Milk? na dvě dekády totálně ovládla americký trh. Jenže my už všichni dávno víme, že zpracované mléko, které najdete v obchodech zatěžuje naše trávení, způsobuje únavu, výkyvy nálad, atd. Navíc konzumace mléka jiného druhu v tak dospělém věku se nám zdá celkem dost bizarní. Na toto téma se dá celkem květnatě rozepsat, ale my vás spíš chtěli navnadit na zdravou alternativu mléčných produktů a jejich využití v kuchyni. Máme totiž jako distributor v zásobě velmi pestrou nabídku rostlinných ml*k, které maximálně předčí vaše očekávání a dají se z nich připravit i jiné pochutiny, než je zrovna cappuccino nebo flat white!


Našli jsme pár zajímavých receptů, které by vás mohli bavit.


SNÍDANĚ S NOMINAL MINOR FIGURES

Po tom, co si uděláte tuhle snídani, už nebudete chtít snídat jinak!


Ovesné mléko od Minor Figures, které stačí lehce ohřát, už určitě znáte, stejně tak jako rodinnou firmu Nominal, která má dlouholetou tradici. Celých 25 let poctivě buduje své jméno a vyrábí své produkty výhradně z bio přísad. Tahle kombinace společně se sezónním ovocem, makovým olejem a mákem, který má v sobě hodně bílkovin, nás baví zatím asi úplně nejvíc. Stačí ještě přidat pražené kakaové boby, ořechy, burákové máslo a lžíci tvarohu a snídani šampiónů máte hotovou!KOKOSOVÉ KARI K OBĚDU

Oblíbená klasika, která příjemně zahřeje s přicházející zimou.


Veganka Dewi, kterou rádi sledujeme hezky sepsala recept, kam dala kokosové mléko z plechovky, ale my tu máme něco zajímavějšího. Jedná se o naší novinku od Rebel Kitchen - MYLK! Hlavní složkou je kokosová smetana a kešu ořechy. Zrovna to plnotučné má opravdu vydatnou chuť a hodí se přesně na takovéhle vaření. Je to ověřený bio produkt v nejvyšší kvalitě, bez cukru a přirozeně bezlepkový. 
SHAKE KE SVAČINĚ

Pokud sportujete a hlídáte si přijímané kalorie, může být  ovesné mléko příjemným zpestřením po tréninku. Stačí si rozmixovat půlku banánu s ovesným mlékem, vanilkovým proteinem, lžičkou burákového másla a zdravá rychlosvačina je na světě. 


Nebojte se experimentovat. Tyhle shaky jsou úžasné i s lesním ovocem, jablky, hrušky a dalším ovocem.

 
SKVĚLÝ MAKOVÝ CUKRFREE KOLÁČ, KTERÝ VÁS DOSTANE DO KOLEN

Janina z blogu cukrfree za svojí kariéru blogerky vydává už druhou knížku a ovlivňuje svým životní stylem bez cukru spousty lidí. Nás zasáhla svými pečícími schopnostmi a když už jsme u toho máku, tak bychom se chtěli podělit o její bezkonkurenční makový koláč, který je udělaný na kokosovém mléce.Kristýna Poliček

11 zobrazení0 komentář

© 2020 by Green Heads

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon