• Green Heads Team

Podzimní virózy jsou tady, dejte si panáka plného vitamínů!Chřipka se nedá léčit, nejlepší je ji prostě nechytit. Tomu by mělo napomoct pár základních pravidel. Projděte si je s námi a vyhněte se tak podzimu v peřinách s bolavým krkem!Na nic nesahat

Na tvrdém hladkém povrchu vydrží virus chřipky až 48 hodin, na rukou přežije nanejvýš 5 minut. Z toho je hned jasné, že jedno ze základních pravidel zní: na nic nesahat. Všude tam, kde je hodně lidí, je větší šance, že si nějaký ten bacil odnesete domů. Zkuste se méně dotýkat obličeje a nemněte si oči, i to zvyšuje riziko, že onemocníte. Státní zdravotní ústav tedy přímo nabádá, abyste se neobjímali a nelíbali, ale to už nám v Green Heads připadá jako příliš tvrdé opatření. :)

Otužujte se

Otužování je pravá cévní gymnastika! Tělo zvyklé vypořádat se s chladem není tak náchylné k podchlazení. Začít můžete zlehka – třeba procházkami na čerstvém vzduchu. Do svého každodenního programu si můžete přidat pár minut chůze třeba do vaší oblíbené kavárny. Organismus na zimu dobře připraví i pravidelná návštěva sauny. Ani tam nezapomeňte doplňovat tekutiny a dejte si třeba některou z podzimních příchutí Zázračné limonády. A nebo si rovnou troufnete na sprchování studenou vodou? Začít můžete postupně od nohou. Až se přemluvíte a pod vodu se postavíte celí, zkuste napočítat do 50.
Panáka na zdraví

Jezte pestře a pohlídejte si, že každý den sníte velkou hromadu zeleniny a trochu ovoce. Pestrá strava vám pomůže udržet se fit a ještě s dobrou náladou. Čerstvě vymačkané šťávy a smoothies jsou ideální v létě, na podzim ale zkuste něco nového! Dejte si vitamínový shot Organic Human. My v Green Heads se zatím nemůžeme rozhodnout, jestli nám víc chutná ten se zázvorem, ženšenem nebo s kurkumou. Jisté je, že vás tyhle malé lahvičky nacpané vitamíny a minerály příjemně nabudí.


A jaké tipy proti podzimním virózkám máte vy?

9 zobrazení0 komentář

© 2020 by Green Heads

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon