• Green Heads Team

Oslavte světový den rostlinného mléka, vyhrajte mikinu Minor Figures!

V rámci světového dne rostlinného mléka, který se slaví 22. srpna, se s námi můžete připojit k výzvě „7 dnů bez mléčných výrobků“! Nebo alespoň vyzkoušet svou oblíbenou kávu s rostlinným mlékem a k tomu vyhrát krásnou kačeří mikinu od Minor Figures!Spotřeba mléka celosvětově klesá a i Češi ho vloni vypili o trošku míň než o rok před tím. I tak ale na každého z náš připadlo necelých 60 litrů. Nešlo by to číslo ještě trochu snížit? Ať už vám jde o blaho krav, rostlinnou stravou chcete přispět k ochraně klimatu, mléko špatně trávíte a nebo prostě jen hledáte zpestření jídelníčku, zkuste 22. srpna vynechat všechno, co se vyrábí z mléka. Možná až v tu chvíli vám dojde, kolik ho vlastně denně spořádáte.

My vám navíc přinášíme jednu malou motivaci navíc! V některé ze šesti zapojených pražských kaváren (EMA Espresso bar, Coffeespot Espresso bar, The Miners Coffee and Characters, Cafe Letka a Kavárna, co hledá jméno – schválně, znáte je všechny?) si stačí vyzvednout průkazku Dairy Disloyalty. V každé z nich si pak dejte kávu s jakýmkoliv rostlinným mlékem.


Vyplněnou kartičkou se pak pochlubte na instagramu a nezapomeňte ji označit @minorfigures a @greenheadscz! A je to! Do soutěže o legendární mikinu, kterou by chtěl každý, se můžete zapojit do 22. září. Prvních 200 lidí celosvětově, kteří vyplní soutěžní kartičku a nasdílí ji na Instagram, vyhrává mikinu Minor Figures.


V Praze se jedná o 5 kaváren:

1. EMA ESPRESSO BAR Na Florenci 1420/3, 110 00 Nové Město

2. COFFEESPOT ESPRESSO BAR Lucemburská 2175/22, 130 00 Vinohrady

3. THE MINERS COFFEE AND CHARACTERS Slavíkova 1611/5, 120 00 Vinohrady

4. CAFE LETKA Letohradská 44, 170 00 Letná

5. KAVARNA CO HLEDA JMENO Stroupežnického 493/10, 150 00 Smíchov


A jak vypadá celý den bez mléčných výrobků? Na chleba k snídani si můžete namazat třeba i sezamovou pastu, do kafe baristi doporučují ovesné a jogurt k svačině může být z kokosu. Další nápady, jak jídelníček zpestřit a zároveň rozšířit podíl rostlinných produktů ve stravě najdete i na stránkách World plant milk day. A rovnou se tam taky připojte k výzvě 7 dnů bez mléčných výrobků“.


Jdete do toho s námi?

8 zobrazení0 komentář

© 2020 by Green Heads

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon